Exif (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: High
hi: उच्च

en: Low
hi: निचला

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Average
hi: औसत

en: Normal
hi: सामान्य

en: Media
hi: मीडिया

en: Other
hi: अन्य

en: Close
hi: बंद करे

en: Manual
hi: मैनुअल

en: Granularity
hi: कणिकता

en: Standard
hi: मानक

en: About
hi: के बारे में

en: vocabulary
hi: शब्दकोश

en: Uses
hi: उपयोग
