Exif (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Next
ja: 次へ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: Default
ja: デフォルト

en: High
ja: 高い

en: Low
ja: 低い

en: Unknown
ja: 不明

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Average
ja: 平均

en: Normal
ja: ノーマル

en: Media
ja: メディア

en: Other
ja: その他

en: Close
ja: 閉じる

en: Manual
ja: 手動

en: Granularity
ja: 処理単位

en: Standard
ja: 標準

en: About
ja: アバウト

en: R
ja: ランド

en: Landscape
ja: 風景

en: Portrait
ja: 顔写真

en: vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Uses
ja: 機能

en: Creating vocabularies
ja: ボキャブラリーを作成
