Exif (8.x-1.3) - en to nl translation catalogue (52 entries)

en: Next
nl: Volgende

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: None
nl: Geen

en: Default
nl: Standaard

en: High
nl: Hoog

en: Low
nl: Laag

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Normal
nl: Normaal

en: Flash
nl: Flits

en: Other
nl: Andere

en: Close
nl: Sluiten

en: Manual
nl: Handmatig

en: Granularity
nl: Nauwkeurigheid

en: Global Settings
nl: Algemene instellingen

en: Standard
nl: Standaard

en: File types
nl: Bestandstypen

en: Auto
nl: Automatisch

en: About
nl: Over

en: Landscape
nl: Landschap

en: Portrait
nl: Portret

en: vocabulary
nl: woordenlijst

en: Daylight
nl: Daglicht

en: No flash function
nl: Geen flitsfunctie

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Cloudy
nl: Bewolkt

en: Refresh on node update
nl: Verversen als inhoud wordt bijgewerkt

en: Creating vocabularies
nl: Woordenlijsten aanmaken

en: Night
nl: Nacht

en: extract metadata from an image
nl: metadata uit een afbeelding uitlezen

en: the "Images" Vocabulary exist.
nl: de woordenlijst 'Afbeeldingen' bestaat.

en: Administer image metadata
nl: Metadata afbeelding beheren

en: Image Metadata
nl: Afbeeldingsmetadata

en: Display image metadata (exif and iptc).
nl: Metadata van afbeelding weergeven (exif en iptc).

en: exif field data
nl: exif veld-data

en: Hard
nl: Moeilijk

en: Soft
nl: Zacht

en: Media types
nl: Mediatypes

en: Exif settings
nl: Exif-instellingen

en: Important !
nl: Belangrijk!

en: date format
nl: datumnotatie

en: granularity
nl: granulariteit

en: update metadata
nl: metadata bijwerken

en: exiftool location
nl: locatie exiftool

en: Shade
nl: Schaduw

en: Rotate 180
nl: 180° draaien

en: This is optional
nl: Dit is optioneel

en: Image Metadata sample page
nl: Afbeeldingsmetadata voorbeeldpagina

en: Image metadata
nl: Metadata afbeelding

en: Filetypes
nl: Bestandstypes
