Exif (8.x-2.2) - en to he translation catalogue (21 entries)

en: Next
he: הבא

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: None
he: ללא

en: Default
he: ברירת מחדל

en: High
he: חזק

en: Low
he: חלש

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Average
he: ממוצע

en: Normal
he: נורמלי

en: Media
he: מדיה

en: Other
he: אחר

en: Close
he: סגירה

en: Granularity
he: גרעיניות

en: Macro
he: מאקרו

en: Standard
he: רגיל

en: About
he: אודות

en: vocabulary
he: מילון

en: Uses
he: שימושים

en: Creating vocabularies
he: יוצר מילונים
