Exif (8.x-2.2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: None
id: Tiada

en: Default
id: Bawaan

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Average
id: Purata

en: Other
id: Lainnya

en: Close
id: Tutup

en: Manual
id: Petunjuk

en: Granularity
id: Granuralitas

en: Standard
id: Standar

en: About
id: Tentang

en: vocabulary
id: kosakata

en: Uses
id: Penggunaan

en: Creating vocabularies
id: Membuat kosakata

en: Media types
id: Jenis media
