Exif (8.x-2.2) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Next
oc: Seguent

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: None
oc: Pas cap

en: Default
oc: Per defaut

en: High
oc: Nauta

en: Low
oc: Febla

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Average
oc: Mejana

en: Media
oc: Mèdia

en: Other
oc: Autre

en: Close
oc: Tampar

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Global Settings
oc: Paramètres generals

en: Standard
oc: Estandard

en: About
oc: A prepaus

en: vocabulary
oc: vocabulari

en: Uses
oc: Usatges

en: Creating vocabularies
oc: Creacion dels vocabularis
