Exif (8.x-2.5) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: High
fa: زیاد

en: Low
fa: کم

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Average
fa: میانگین

en: Normal
fa: عادی

en: Flash
fa: فلش

en: Media
fa: رسانه

en: Other
fa: ساير

en: Close
fa: بستن

en: Manual
fa: دستی

en: Granularity
fa: تدریجی

en: Standard
fa: استاندارد

en: About
fa: درباره

en: vocabulary
fa: واژگان

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Creating vocabularies
fa: ایجاد واژگان

en: Media types
fa: انواع رسانه
