Exif (8.x-2.7) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Next
de: Weiter

en: Value
de: Wert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: None
de: Keine

en: Settings
de: Einstellungen

en: Default
de: Standard

en: Partial
de: Teilweise

en: High
de: Hoch

en: Low
de: Niedrig

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Average
de: Durchschnitt

en: Media
de: Medien

en: Other
de: Weitere

en: Close
de: Schließen

en: Manual
de: Manuell

en: Granularity
de: Granularität

en: Macro
de: Makro

en: Global Settings
de: Globale Einstellungen

en: File types
de: Dateitypen

en: Auto
de: Automatisch

en: About
de: Über

en: Landscape
de: Querformat

en: Portrait
de: Hochformat

en: vocabulary
de: Vokabular

en: inches
de: Zoll

en: Daylight
de: Tageslicht

en: Fluorescent
de: Leuchtstofflampe

en: Sample
de: Beispiel

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Cloudy
de: Bewölkt

en: Nodetypes
de: Inhaltstypen

en: Creating vocabularies
de: Vokabulare erstellen

en: Night
de: Nacht

en: Hard
de: Schwer

en: Soft
de: Weich

en: Media types
de: Medientypen
