Exif (8.x-2.7) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Value
it: Valore

en: Yes
it: Sì

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Average
it: Media

en: Normal
it: Normale

en: Other
it: Altro

en: Close
it: Chiudi

en: Manual
it: Manuale

en: Granularity
it: Granularità

en: File types
it: Tipi di file

en: About
it: Informazioni

en: vocabulary
it: vocabolario

en: Uses
it: Usa

en: Creating vocabularies
it: Creare vocabolari
