Exif (8.x-2.7) - en to ru translation catalogue (39 entries)

en: Next
ru: Вперёд

en: Value
ru: Значение

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Content types
ru: Типы материалов

en: None
ru: Нет

en: B
ru: Б

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Default
ru: По умолчанию

en: High
ru: Высокий

en: Low
ru: Низкий

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Average
ru: В среднем

en: Normal
ru: Нормальный

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Other
ru: Другое

en: Close
ru: Закрыть

en: Manual
ru: Вручную

en: Granularity
ru: Степень детализации

en: Macro
ru: Макрос

en: Global Settings
ru: Глобальные настройки

en: Standard
ru: Стандарт

en: File types
ru: Типы файлов

en: Auto
ru: Авто

en: About
ru: Информация

en: Landscape
ru: Альбомная

en: Portrait
ru: Книжная

en: vocabulary
ru: словарь

en: inches
ru: дюймов

en: Flash fired, auto mode, return light not detected, red-eye reduction mode
ru: Флеш запущен в автоматическом режиме, возвращает не обнаруженный свет, красно-глазной режим сокращения (Flash fired, auto mode, return light not detected, red-eye reduction mode)

en: Flash fired, auto mode, return light detected, red-eye reduction mode
ru: Флеш запущен в автоматическом режиме, возвращает обнаруженный свет, красно-глазной режим сокращения (Flash fired, auto mode, return light not detected, red-eye reduction mode)

en: Uses
ru: Использование

en: Creating vocabularies
ru: Создание словарей

en: Night
ru: Ночь

en: mm
ru: мм

en: cm
ru: см

en: Hard
ru: Сложно

en: Media types
ru: Типы медиа
