Existing Values Autocomplete Widget (2.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (7 entries)

en: Other
es: Otro(s)

en: Size of textfield
es: Tamaño del campo de texto

en: About
es: Acerca de

en: Placeholder
es: Marcador de posición

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
es: Texto que se mostrará dentro del campo hasta que se escriba un valor. Esta sugerencia es por lo general un valor de muestra o una breve descripción del formato esperado.

en: Placeholder: @placeholder
es: Comodín: @placeholder

en: Textfield size: @size
es: Tamaño de campo de texto: @size
