Existing Values Autocomplete Widget (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Other
fr: Autre

en: Size of textfield
fr: Taille du champ texte

en: About
fr: À propos

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: Textfield size: @size
fr: Taille du champ texte : @size
