Existing Values Autocomplete Widget (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (7 entries)

en: Other
nl: Andere

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: About
nl: Over

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size
