Expense Tracker (1.2.1) - en to nl translation catalogue (59 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Category
nl: Categorie

en: View
nl: Weergeven

en: Last month
nl: Afgelopen maand

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: View results
nl: Resultaten bekijken

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Vote
nl: Stemmen

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Income
nl: Inkomsten

en: Amount
nl: Bedrag

en: Desc
nl: Aflopend

en: Note
nl: Notitie

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Choices
nl: Keuzen

en: 1 vote | @count votes
nl[0]: 1 stem
nl[1]: @count stemmen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Manual
nl: Handmatig

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Apply
nl: Toepassen

en: Language code
nl: Taalcode

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Transaction type
nl: Transactie type

en: About
nl: Over

en: Reports
nl: Rapporten

en: This week
nl: Deze week

en: This month
nl: Deze maand

en: This year
nl: Dit jaar

en: Last week
nl: Afgelopen week

en: Last year
nl: Vorig jaar

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Total votes: @votes
nl: Totaal aantal stemmen: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
nl: Uw stem kan niet geregistreerd worden omdat u geen geldige keuze heeft gemaakt.

en: Your vote has been recorded.
nl: Uw stem is geregistreerd

en: Delete items
nl: Items verwijderen

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Your vote was cancelled.
nl: Uw stem is geannuleerd.

en: Edit @label
nl: @label bewerken

en: Asc
nl: Oplopend

en: Delete form
nl: Formulier verwijderen

en: Displaying @start - @end of @total
nl: @start - @end van @total

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
nl: Weet u zeker dat u alle items van de feed %feed wilt verwijderen?

en: Cancel vote
nl: Stem annuleren

en: There are no settings yet.
nl: Er zijn nog geen instellingen.
