Expense Tracker (1.2.1) - en to pt translation catalogue (60 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Category
pt: Categoria

en: View
pt: Ver

en: Teaser
pt: Chamada

en: Last month
pt: Último mês

en: n/a
pt: n/d

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Vote
pt: Votar

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Income
pt: Renda

en: Amount
pt: Valor

en: Desc
pt: Decrescente

en: Note
pt: Nota

en: Repeat
pt: Repetir

en: Choices
pt: Respostas

en: 1 vote | @count votes
pt[0]: 1 voto
pt[1]: @count votos

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Automatic
pt: Automático

en: Apply
pt: Aplicar

en: Language code
pt: Código do idioma

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Transaction type
pt: Tipo de transação

en: About
pt: Sobre

en: Reports
pt: Relatórios

en: Expense
pt: Despesa

en: This week
pt: Esta semana

en: This month
pt: Este mês

en: This year
pt: Este ano

en: Last week
pt: Semana passada

en: Last year
pt: Ano passado

en: Uses
pt: Usos

en: Last 30 days
pt: Últimos 30 Dias

en: Finished with an error.
pt: Finalizado com erro.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Total votes: @votes
pt: Total de votos: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
pt: Seu voto não pôde ser computado porque você não selecionou nenhuma resposta.

en: Delete items
pt: Apagar itens

en: Operations links
pt: Links de operações

en: Your vote was cancelled.
pt: Seu voto foi cancelado.

en: Edit @label
pt: Editar @label

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Displaying @start - @end of @total
pt: Exibindo @start - @end de @total

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
pt: Tem certeza que deseja deletar todos os itens do feed %feed?

en: Last 7 days
pt: Últimos 7 dias

en: There are no settings yet.
pt: Ainda não há configurações.
