Experian Validation (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (7 entries)

en: Country
fi: Maa

en: Textfield size
fi: Tekstikentän koko

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: No placeholder
fi: Ei paikkamerkkiä

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
