Experience Builder (0.2.0-alpha5) - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Status
ar: الحالة

en: Type
ar: النوع

en: page
ar: صفحة

en: Disabled
ar: معطل

en: Edit
ar: تحرير

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: Component
ar: عنصر

en: Components
ar: المكونات

en: ID
ar: المعرف ID

en: Page
ar: الصفحة

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Other
ar: آخر

en: Pattern
ar: النموذج

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Changed
ar: تم التغير

en: Examples
ar: أمثلة

en: Blocks
ar: الصناديق
