Experience Builder (0.3.0-alpha1) - en to th translation catalogue (24 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Pages
th: หน้า

en: Status
th: สถานะ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: Format
th: รูปแบบ

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: theme
th: ธีม

en: ID
th: ไอดี

en: Revision ID
th: แก้ไข ID

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Other
th: อื่นๆ

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Examples
th: ตัวอย่าง

en: Blocks
th: บล็อค

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Machine Name
th: ชื่อของเครื่อง
