Experience Builder (0.4.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (61 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Pages
ru: Страницы

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: page
ru: страница

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Image
ru: Изображение

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Summary
ru: Сводка

en: View
ru: Просмотр

en: Format
ru: Формат

en: Theme
ru: Тема

en: theme
ru: тема оформления

en: Component
ru: Компонент

en: Versions
ru: Версия

en: Components
ru: Компоненты

en: Page
ru: Страница

en: Custom
ru: Собственная

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: URL alias
ru: Синоним URL

en: Term
ru: Термин

en: Medium
ru: Средний

en: Other
ru: Другое

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Condition
ru: Условие

en: pattern
ru: образец

en: Authored on
ru: Создан в

en: Source
ru: Источник

en: Parameters
ru: Параметры

en: Page region
ru: Расположение на странице

en: Changed
ru: Изменение

en: Content templates
ru: Шаблоны материалов

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Reason
ru: Причина

en: Examples
ru: Примеры

en: Blocks
ru: Блоки

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Patterns
ru: Шаблоны

en: Editable
ru: Редактируемый

en: Parameter
ru: Параметр

en: Metatags
ru: Мета-теги

en: Starts with
ru: Начинается с

en: Bundle
ru: Набор

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Default values
ru: Значения по умолчанию

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Component name
ru: Имя компонента

en: Enabled components
ru: Включённые компоненты

en: Target entity type
ru: Целевой тип сущности

en: The meta tags for the entity.
ru: Мета-теги для сущности.

en: Insert selected
ru: Вставить выбранное
