Experience Builder (0.4.1-alpha1) - en to cs translation catalogue (50 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Pages
cs: Stránky

en: Status
cs: Stav

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: page
cs: stránka

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Image
cs: Obrázek

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Summary
cs: Souhrn

en: View
cs: Zobrazit

en: Format
cs: Formát

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: theme
cs: téma vzhledu

en: Component
cs: Komponenta

en: Components
cs: Komponenty

en: Page
cs: Stránka

en: Custom
cs: Vlastní

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Term
cs: Termín

en: Medium
cs: Střední

en: Other
cs: Jiné

en: Condition
cs: Podmínka

en: pattern
cs: vzor

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Source
cs: Zdroj

en: Changed
cs: Změněno

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Reason
cs: Důvod

en: Examples
cs: Příklady

en: Blocks
cs: Bloky

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Patterns
cs: Vzory

en: Editable
cs: Editovatelné

en: Parameter
cs: Parametr

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Default values
cs: Výchozí hodnoty

en: Machine Name
cs: Strojový název

en: Target entity type
cs: Typ cílové entity

en: Insert selected
cs: Vložit vybrané
