Experience Builder (0.5.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (39 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Pages
hr: Stranice

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Image
hr: Slika

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Summary
hr: Sažetak

en: View
hr: Pregled

en: Format
hr: Oblik

en: Theme
hr: Tema

en: theme
hr: predložak

en: Component
hr: Komponenta

en: Page
hr: Stranica

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: Term
hr: Pojam

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Medium
hr: Srednji

en: Other
hr: Ostalo

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Source
hr: Izvor

en: Parameters
hr: Parametri

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Patterns
hr: Obrasci

en: Enabled components
hr: Omogućene komponente
