Experience Builder (0.6.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (35 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Status
eo: Stato

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Edit
eo: Redaktu

en: Image
eo: Bildo

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: View
eo: Vidu

en: Text
eo: Teksto

en: theme
eo: haŭto

en: Component
eo: Komponanto

en: ID
eo: Identigilo

en: Page
eo: Paĝo

en: Custom
eo: Propra

en: Medium
eo: Medio

en: Other
eo: Alia

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Blocks
eo: Blokoj

en: Bundle
eo: Fasko

en: Default values
eo: Defaŭltaj valoroj

en: Target entity type
eo: Celata speco de ento

en: Target UUID
eo: Celata unika uzantonombro
