Experience Builder (0.6.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (47 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: page
kn: ಪುಟ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Term
kn: ಅವಧಿ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Metadata
kn: ಮೆಟಾಡಾಟ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Javascript
kn: ಜಾವಾಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Reason
kn: ಕಾರಣ

en: Examples
kn: ಉದಾಹರಣೆಗಳು

en: Timeout
kn: ಕಾಲಾವಕಾಶ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Editable
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸ ಬಹುದ

en: Parameter
kn: ನಿಯತಾಂಕ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
