Experience Builder (0.6.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (66 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Pages
nl: Pagina's

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: page
nl: pagina

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: unpublished
nl: niet gepubliceerd

en: Edit
nl: Bewerken

en: Image
nl: Afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Summary
nl: Samenvatting

en: View
nl: Weergeven

en: Format
nl: Opmaak

en: Text
nl: Tekst

en: Theme
nl: Thema

en: Layout
nl: Lay-out

en: theme
nl: thema

en: Component
nl: Besturingselement

en: Versions
nl: Versies

en: Components
nl: Componenten

en: Page
nl: Pagina

en: Custom
nl: Aangepast

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Other
nl: Andere

en: Pattern
nl: Patroon

en: Condition
nl: Voorwaarde

en: pattern
nl: patroon

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Source
nl: Bron

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Content templates
nl: Templates

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Reason
nl: Reden

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Timeout
nl: Time-out

en: Blocks
nl: Blokken

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Campaign
nl: Campagne

en: Patterns
nl: Patronen

en: Editable
nl: Wijzigbaar

en: Starts with
nl: Begint met

en: Bundle
nl: Bundel

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Default values
nl: Standaardwaarden

en: Delete component
nl: Component verwijderen

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Incompatible
nl: Incompatibel

en: Entity Id
nl: Entiteit-ID

en: Slots
nl: Plaatsen

en: Enabled components
nl: Ingeschakelde onderdelen

en: Target entity type
nl: Doelentiteitstype

en: Target UUID
nl: Doel-UUID

en: The meta tags for the entity.
nl: Metatags voor de entiteit.

en: Insert selected
nl: Geselecteerde invoegen

en: Content template
nl: Template

en: Single-Directory Components
nl: Single-Directory-componenten
