Experience Builder (0.7.0-alpha1) - en to el translation catalogue (53 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Pages
el: Σελίδες

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Action
el: Ενέργεια

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Image
el: Εικόνα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Summary
el: Περίληψη

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: theme
el: θεματική παραλλαγή

en: Component
el: Συστατικό

en: Components
el: Συστατικά

en: Page
el: Σελίδα

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Revision ID
el: ID αναθεώρησης

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Term
el: Όρος

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Medium
el: Μέσο

en: Other
el: Άλλο

en: Pattern
el: Πρότυπο

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Source
el: Πηγή

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Reason
el: Αιτία

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Target
el: Στόχος

en: Patterns
el: Πρότυπα

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Default values
el: Προκαθορισμένες τιμές

en: Target entity type
el: Τύπος οντότητας προορισμού

en: Target UUID
el: UUID προορισμού
