Experience Builder (0.7.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (53 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Pages
oc: Paginas

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Action
oc: Accion

en: Edit
oc: Modificar

en: Image
oc: Imatge

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Summary
oc: Resumit

en: View
oc: Veire

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: Layout
oc: Afichatge

en: theme
oc: tèma

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Page
oc: Pagina

en: Custom
oc: Personalizat

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Term
oc: Tèrme

en: Warning
oc: Avertiment

en: Medium
oc: Mejan

en: Other
oc: Autre

en: Pattern
oc: Motiu

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Source
oc: Font

en: Changed
oc: Modificat

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Reason
oc: Rason

en: Examples
oc: Exemples

en: Timeout
oc: Temps limit

en: Blocks
oc: Blòts

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Target
oc: Cibla

en: Patterns
oc: Motius

en: Parameter
oc: Paramètre

en: Metatags
oc: Balisas meta (Meta tags)

en: Starts with
oc: Commence per

en: Bundle
oc: Paquet

en: Default values
oc: Valara per defaut

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: Component name
oc: Nom del component
