Experience Builder (0.7.0-alpha1) - en to te translation catalogue (37 entries)

en: Home
te: ముంగిలి

en: Title
te: శీర్షిక

en: Pages
te: పేజీలు

en: Status
te: స్థితి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Value
te: విలువ

en: Type
te: రకం

en: Actions
te: చర్యలు

en: Description
te: వివరణ

en: page
te: పేజీ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Action
te: చర్య

en: unpublished
te: అప్రచురితం

en: Edit
te: మార్చు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Category
te: వర్గం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: Summary
te: సారాశం

en: View
te: చూడు

en: Format
te: ఆకృతి

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Theme
te: అలంకారం

en: theme
te: అలంకారం

en: Page
te: పేజీ

en: Warning
te: హెచ్చరిక

en: Medium
te: మధ్యస్థం

en: Other
te: ఇతర

en: Condition
te: నియమం

en: Source
te: మూలం

en: Parameters
te: పరామితులు

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Reason
te: కారణం

en: Default values
te: అప్రమేయ విలువలు
