Experience Builder (0.7.1-alpha1) - en to jv translation catalogue (35 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Pages
jv: Kācā

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: Description
jv: Katrangan

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Action
jv: Aksi

en: Edit
jv: Sunting

en: Image
jv: Gambar

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Summary
jv: Rangkuman

en: View
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: theme
jv: téma

en: Page
jv: Kācā

en: Custom
jv: Kostum

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Warning
jv: Weling

en: Medium
jv: Sedheng

en: Other
jv: Liyané

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Reason
jv: Alesan

en: Examples
jv: Contoné

en: Blocks
jv: Blok

en: Machine name
jv: Jeneng mesin
