Experience Builder (0.7.1-alpha1) - en to ne translation catalogue (35 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Title
ne: शीर्षक

en: Pages
ne: पृष्ठ

en: Status
ne: अवस्था

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Value
ne: मान

en: Type
ne: प्रकार

en: Actions
ne: कार्यहरू

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Action
ne: कारवाही

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Category
ne: वर्ग

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: View
ne: दृश्य

en: Text
ne: अक्षर

en: ID
ne: परिचय

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Warning
ne: चेतावनी

en: Medium
ne: माध्यम

en: Condition
ne: अवस्था

en: Authored on
ne: लेखिएको समय

en: Source
ne: स्रोत

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Examples
ne: उदाहरण

en: Blocks
ne: ब्लक

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: Bundle
ne: पोका

en: Default values
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Global CSS
ne: विश्वव्यापी CSS
