Experience Builder (0.7.1-alpha1) - en to ur translation catalogue (35 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Pages
ur: صفحات

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Description
ur: وضاحت

en: page
ur: صفحہ

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Action
ur: ایکشن

en: unpublished
ur: غیر شائع شدہ

en: Edit
ur: تدوین

en: Image
ur: تصویر

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Summary
ur: خلاصہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Format
ur: فارمیٹ

en: Text
ur: متن

en: Component
ur: جزو

en: ID
ur: شناخت

en: Page
ur: صفحہ

en: Warning
ur: انتباہ

en: Condition
ur: شرط

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Blocks
ur: بلاکس

en: Bundle
ur: بنڈل

en: Default values
ur: طے شدہ اقدار
