Experience Builder (0.7.2-alpha1) - en to bo translation catalogue (47 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Pages
bo: དྲ་ངོས

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Action
bo: བྱ་འགུལ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Image
bo: པར་རིས

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Theme
bo: བརྗོད་གཞི

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: theme
bo: བརྗོད་གཞི།

en: Components
bo: གྲུབ་ཆ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Revision ID
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: URL alias
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན

en: Term
bo: ཐ་སྙད

en: Warning
bo: ཉེན་བརྡ

en: Medium
bo: འབྲིང་པོ

en: Other
bo: གཞན

en: Authored on
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པའི་དུས

en: Source
bo: ཁུངས

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Default value
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: Examples
bo: དཔེར་བརྗོད།

en: Blocks
bo: ལྷུ་ལག

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Target
bo: དམིགས་གནས

en: Patterns
bo: དཔེ་ཡིག

en: Starts with
bo: འགོ་རྩོམ་བྱེད

en: Machine Name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང
