Experience Builder (0.7.2-alpha1) - en to he translation catalogue (55 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Pages
he: עמודים

en: Status
he: סטטוס

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Actions
he: פעולות

en: Description
he: תיאור

en: page
he: דף

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: unpublished
he: לא מפורסם

en: Edit
he: עריכה

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Summary
he: תקציר

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: Text
he: טקסט

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Layout
he: פריסה

en: theme
he: ערכת נושא

en: Component
he: רכיב

en: Versions
he: גירסאות

en: Components
he: רכיבים

en: Page
he: דף

en: Custom
he: מותאם

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Term
he: סיווג

en: Warning
he: אזהרה

en: Medium
he: בינוני

en: Other
he: אחר

en: Pattern
he: פורמט

en: Condition
he: מצב

en: Authored on
he: בתאריך

en: Source
he: מקור

en: Changed
he: השתנה

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Reason
he: סיבה

en: Blocks
he: בלוקים

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Patterns
he: דפוסים

en: Parameter
he: פרמטר

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Bundle
he: חבילה

en: Default values
he: ערכי ברירת מחדל

en: Machine Name
he: שם מכונה

en: Target entity type
he: סוג יישות המטרה
