Experience Builder (0.7.2-alpha1) - en to si translation catalogue (18 entries)

en: Home
si: නිවස

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Pages
si: පිටු

en: Status
si: තත්වය

en: Operations
si: මෙහෙයුම්

en: Content
si: අන්තර්ගතය

en: Value
si: අගය

en: Type
si: වර්ගය

en: Actions
si: ක්‍රියාදාම

en: Description
si: විස්තරය

en: page
si: පිටු

en: Disabled
si: අක්‍රීය කර ඇත

en: Enabled
si: සක්‍රීයයි

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Image
si: රූපය

en: Name
si: නම

en: Label
si: ලේබලය

en: Text
si: වගන්ති
