Experience Builder (0.7.3-alpha1) - en to gl translation catalogue (56 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Pages
gl: Páxinas

en: Status
gl: Estado

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Actions
gl: Accións

en: Description
gl: Descrición

en: page
gl: páxina

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Action
gl: Acción

en: unpublished
gl: sen publicar

en: Edit
gl: Editar

en: Image
gl: Imaxe

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Summary
gl: Resumo

en: View
gl: Ver

en: Format
gl: Formato

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: Layout
gl: Disposición

en: theme
gl: tema

en: Component
gl: Compoñente

en: Versions
gl: Versións

en: Components
gl: Compoñentes

en: Page
gl: Páxina

en: Custom
gl: Personalizado

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: URL alias
gl: Alias de URL

en: Term
gl: Termo

en: Warning
gl: Alerta

en: Medium
gl: Medio

en: Other
gl: Outro

en: Pattern
gl: Patrón

en: Condition
gl: Condición

en: Authored on
gl: Creado en

en: Source
gl: Orixe

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Changed
gl: Cambiado

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Examples
gl: Exemplos

en: Blocks
gl: Bloques

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Target
gl: Destino

en: Patterns
gl: Patróns

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Bundle
gl: Paquete

en: Default values
gl: Valores predeterminados

en: Machine Name
gl: Nome de sistema

en: The meta tags for the entity.
gl: As meta tags para a entidade.
