Experience Builder (0.7.3-alpha1) - en to ku translation catalogue (34 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Action
ku: کردار

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Image
ku: وێنە

en: Category
ku: پۆل

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Summary
ku: کورتە

en: View
ku: پیشاندان

en: Format
ku: فۆرمات

en: Text
ku: دەق

en: theme
ku: ڕووکار

en: Page
ku: پەڕە

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Revision ID
ku: IDی پێداچوونەوە

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Other
ku: هیتر

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Blocks
ku: بلۆکەکان
