Experience Builder (0.7.3-alpha1) - en to lt translation catalogue (55 entries)

en: Home
lt: Pradžia

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Pages
lt: Puslapiai

en: Status
lt: Būsena

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Content
lt: Turinys

en: Value
lt: Reikšmė

en: Type
lt: Tipas

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Description
lt: Aprašymas

en: page
lt: puslapis

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Action
lt: Veiksmas

en: unpublished
lt: nepublikuota

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Category
lt: Kategorija

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Summary
lt: Įžanga

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Format
lt: Formatas

en: Text
lt: Tekstas

en: Theme
lt: Tema

en: Layout
lt: Išdėstymas

en: theme
lt: tema

en: Component
lt: Komponentas

en: Components
lt: Komponentai

en: Page
lt: Puslapis

en: Custom
lt: Savitas

en: Revision ID
lt: Versijos ID

en: URL alias
lt: URL pervadinimas

en: Term
lt: Terminas

en: Warning
lt: Įspėjimas

en: Medium
lt: Vidutinis

en: Other
lt: Kiti

en: Pattern
lt: Šablonas

en: Condition
lt: Sąlyga

en: Authored on
lt: Sukūrimo data

en: Source
lt: Šaltinis

en: Parameters
lt: Parametrai

en: Changed
lt: Pakeista

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Reason
lt: Priežastis

en: Examples
lt: Pavyzdžiai

en: Blocks
lt: Blokai

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Patterns
lt: Šablonai

en: Editable
lt: Redaguojamas

en: Starts with
lt: Prasideda su

en: Bundle
lt: Paketas

en: Default values
lt: Numatytosios reikšmės

en: Insert selected
lt: Įterpti pasirinktą
