Experience Builder (0.7.3-alpha1) - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Action
pt: Ação

en: unpublished
pt: não publicado

en: Edit
pt: Editar

en: Image
pt: Imagem

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Summary
pt: Resumo

en: View
pt: Mostrar

en: Format
pt: Formato

en: Text
pt: Texto

en: Theme
pt: Tema

en: Component
pt: Componente

en: Components
pt: Componentes

en: Page
pt: Página

en: Custom
pt: Personalizado

en: Revision ID
pt: ID da revisão

en: URL alias
pt: URL alternativo

en: Term
pt: Termo

en: Warning
pt: Aviso

en: Medium
pt: Médio

en: Other
pt: Outro

en: Pattern
pt: Padrão

en: Condition
pt: Condição

en: Authored on
pt: Criado em

en: Source
pt: Fonte

en: Changed
pt: Alterado

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Blocks
pt: Blocos

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Target
pt: Destino

en: Parameter
pt: Parâmetro

en: Starts with
pt: Começa com

en: Default values
pt: Valores predefinidos

en: Machine Name
pt: Nome de máquina

en: Target entity type
pt: Tipo de entidade de destino
