Experience Builder (0.7.4-alpha1) - en to da translation catalogue (56 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Pages
da: Sider

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: page
da: side

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: unpublished
da: afpubliceret

en: Edit
da: Redigér

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Summary
da: Resumé

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: Theme
da: Tema

en: theme
da: tema

en: Component
da: Komponent

en: Versions
da: Versioner

en: Components
da: Komponenter

en: Page
da: Side

en: Custom
da: Tilpasset

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: Warning
da: Advarsel

en: Other
da: Anden

en: Pattern
da: Mønster

en: Condition
da: Betingelse

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Source
da: Kilde

en: Parameters
da: Parametre

en: Changed
da: Ændret

en: Content templates
da: Indholdsskabeloner

en: Default value
da: Standardværdi

en: Reason
da: Begrundelse

en: Examples
da: Eksempler

en: Blocks
da: Blokke

en: Machine name
da: Internt navn

en: Field Name
da: Feltnavn

en: Target
da: Mål

en: Patterns
da: Mønstre

en: Editable
da: Redigérbar

en: Starts with
da: Starter med

en: Default values
da: Standardværdier

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Enabled components
da: Aktive komponenter

en: Target entity type
da: Entitetstypemål

en: Target UUID
da: Mål-UUID

en: Insert selected
da: Indsæt det valgte
