Experience Builder (0.7.4-alpha1) - en to hy translation catalogue (34 entries)

en: Home
hy: Սկիզբ

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Pages
hy: Էջեր

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Value
hy: Արժեք

en: Type
hy: Տեսակ

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Action
hy: Գործողություն

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Image
hy: Նկար

en: Category
hy: Կատեգորիա

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Name
hy: Անուն

en: Label
hy: Պիտակ

en: Summary
hy: Ամփոփում

en: View
hy: Դիտել

en: Format
hy: Ֆորմատ

en: Text
hy: Տեքստ

en: Page
hy: Էջ

en: Revision ID
hy: Վերանայման ID

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: Condition
hy: Վիճակ

en: Authored on
hy: Ստեղծվել է

en: Source
hy: Աղբյուր

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք

en: Blocks
hy: Բլոկներ

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Bundle
hy: Փաթեթ

en: Default values
hy: Լռելյայն արժեքներ
