Experience Builder (0.7.4-alpha1) - en to sv translation catalogue (60 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Pages
sv: Sidor

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Description
sv: Beskrivning

en: page
sv: sida

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: unpublished
sv: ej publicerad

en: Edit
sv: Redigera

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: View
sv: Visa

en: Theme
sv: Tema

en: theme
sv: tema

en: Component
sv: Komponent

en: Versions
sv: Versioner

en: Components
sv: Komponenter

en: Page
sv: Sida

en: Custom
sv: Anpassad

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: URL alias
sv: URL-alias

en: Warning
sv: Varning

en: Medium
sv: Mellan

en: Other
sv: Övriga

en: Pattern
sv: Mönster

en: Page Title
sv: Sidtitel

en: Condition
sv: Villkor

en: Authored on
sv: Författad

en: Source
sv: Källa

en: Changed
sv: Ändrad

en: Javascript
sv: JavaScript

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Reason
sv: Orsak

en: Examples
sv: Exempel

en: Input
sv: Inmatning

en: Blocks
sv: Block

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Target
sv: Mål

en: Patterns
sv: Mönster

en: Editable
sv: Redigerbar

en: Metatags
sv: Metataggar

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Meta description
sv: Beskrivning av Meta

en: Default values
sv: Förvalda värden

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: Slots
sv: Platser

en: Target entity type
sv: Mål för objektstyp

en: Target UUID
sv: UUID för mål

en: Insert selected
sv: Infoga vald
