Experience Builder (0.7.4-alpha1) - en to ja translation catalogue (65 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Pages
ja: ページ

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: page
ja: ページ

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Action
ja: アクション

en: unpublished
ja: 未掲載

en: Edit
ja: 編集

en: Image
ja: 画像

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Summary
ja: 概要

en: View
ja: ビュー

en: Format
ja: フォーマット

en: Text
ja: テキスト

en: Theme
ja: テーマ

en: Layout
ja: レイアウト

en: theme
ja: テーマ

en: Component
ja: コンポーネント

en: Versions
ja: バージョン

en: Components
ja: コンポーネント

en: Page
ja: ページ

en: Custom
ja: カスタム

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: URL alias
ja: URLエイリアス

en: Term
ja: ターム

en: Warning
ja: 警告

en: Medium
ja: 中程度

en: Other
ja: その他

en: Pattern
ja: パターン

en: Page Title
ja: ページタイトル

en: Condition
ja: コンディション

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Source
ja: ソース

en: Parameters
ja: パラメータ

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Changed
ja: 変更済

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Examples
ja: 例

en: Blocks
ja: ブロック

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Target
ja: ターゲット

en: Patterns
ja: パターン

en: Editable
ja: 編集可能

en: Parameter
ja: パラメーター

en: Metatags
ja: メタタグ

en: Starts with
ja: ～で始まる

en: Bundle
ja: バンドル

en: Default values
ja: デフォルト値

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Component name
ja: コンポーネント名

en: Target entity type
ja: 対象エンティティタイプ

en: Target UUID
ja: 対象 UUID

en: Insert selected
ja: 選択したものを挿入
