Extended Logger (1.3.0-beta2) - en to cs translation catalogue (44 entries)

en: Value
cs: Hodnota

en: Logging
cs: Zápis do logu

en: File
cs: Soubor

en: None
cs: Žádné

en: Logs
cs: Logy

en: Message
cs: Zpráva

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Field
cs: Pole

en: Default
cs: Výchozí

en: Time
cs: Čas

en: Date format
cs: Formát data

en: Page
cs: Stránka

en: Database
cs: databáze

en: Severity
cs: Vážnost

en: Field name
cs: Název pole

en: Fields
cs: Pole

en: 3 months
cs: 3 měsíce

en: 6 months
cs: 6 měsíců

en: 1 year
cs: 1 rok

en: Desc
cs: Sestupně

en: Channel
cs: Kanál

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: To date
cs: Do data

en: From date
cs: Od data

en: any
cs: nějaký

en: Display fields
cs: Zobrazení polí

en: 1 month
cs: 1 měsíc

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Apply
cs: Použít

en: Offset
cs: Posun

en: 2 weeks
cs: 2 týdny

en: Is between
cs: Je mezi

en: between
cs: mezi

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Syslog facility
cs: Syslog příslušenství (facility)

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
cs: V závislosti na systémové konfiguraci, Syslog a jiné logovací nástroje používají tento kód k identifikování nebo filtrování zpráv v celém systémovém logu.

en: Syslog identity
cs: Identita systémového logu

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
cs: Řetězec, který bude připojen před každou logovanou událost odeslanou do Syslogu. Jestliže máte více stránek, které logují do stejného souboru Syslogu , unikátní identifikátor stránky vám usnadní roztřídit záznamy.

en: Asc
cs: Vzestupně
