Extended Logger (1.3.0-beta2) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Logging
da: Logning

en: File
da: Fil

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Field
da: Felt

en: Default
da: Standard

en: Time
da: Tid

en: Date format
da: Datoformat

en: Page
da: Side

en: Severity
da: Grad

en: Field name
da: Feltnavn

en: Fields
da: Felter

en: Desc
da: Faldende

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Sort by
da: Sortér efter

en: To date
da: Til dato

en: From date
da: Fra dato

en: any
da: alle

en: Display fields
da: Vis felter

en: Output format
da: Output-format

en: Timezone
da: Tidszone

en: Apply
da: Udfør

en: 1 week
da: 1 uge

en: Offset
da: Forskydning

en: 2 weeks
da: 2 uger

en: @count rows
da: @count rækker

en: Is between
da: Er mellem

en: between
da: mellem

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Syslog facility
da: Syslog-facilitet

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
da: Afhængigt af systemindstillingerne kan Syslog og andre log-værktøjer bruge denne kode til at identificere eller filtrere meddelelser fra den samlede system-log.

en: Syslog identity
da: Syslog-identitet

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
da: En tekststreng som sættes foran hver meddelelse som skrives til Syslog. Hvis du har flere sites som skriver til den samme Syslog-fil kan en unik identitet pr. site gøre det nemmere at skille loglinjerne fra hinanden.

en: Asc
da: Stigende

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
da: Angiver hvor alvorlig hændelsen er; går fra 0 (Emergency) til 7 (Debug).

en: Timezone to be used for date output.
da: Tidszonen som bruges til dato-output.

en: - Default site/user timezone -
da: - Standard site/bruger-tidszone -
