Extended Logger (1.3.0-beta2) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: File
fa: فایل

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Message
fa: پیام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Field
fa: فیلد

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Time
fa: زمان

en: ID
fa: شناسه

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Page
fa: صفحه

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Severity
fa: شدت

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Fields
fa: فیلدها

en: 1 year
fa: یک سال

en: Desc
fa: نزولی

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Syslog
fa: واقعه نگار سیستم

en: To date
fa: تا تاریخ

en: From date
fa: از تاریخ

en: any
fa: همه

en: Display fields
fa: نمایش فیلدها

en: Output format
fa: قالب‌بندی خروجی

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: Apply
fa: تایید

en: 1 week
fa: ۱ هفته

en: Offset
fa: جابجایی

en: Data
fa: داده

en: Output
fa: خروجی

en: 2 weeks
fa: 2 هفته

en: @count rows
fa: @count ردیف

en: Is between
fa: بین

en: between
fa: بین

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
