Extended Logger (1.3.0-beta2) - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: Value
fi: Arvo

en: Logging
fi: Lokit

en: File
fi: Tiedosto

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Logs
fi: Loki

en: Message
fi: Viesti

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Field
fi: Kenttä

en: Default
fi: Oletus

en: Time
fi: Aika

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Page
fi: Sivu

en: Database
fi: Tietokanta

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: 3 months
fi: 3 kuukautta

en: 6 months
fi: 6 kuukautta

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Sort by
fi: Lajittele

en: To date
fi: Päättyen

en: From date
fi: Alkaen

en: any
fi: mikä tahansa

en: Display fields
fi: Näytä kentät

en: Output format
fi: Tulostusmuoto

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Apply
fi: Käytä

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: Output
fi: Tuloste

en: 2 weeks
fi: 2 viikkoa

en: Is between
fi: On välillä

en: between
fi: välillä

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Syslog facility
fi: Syslog-ominaisuus

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
fi: Järjestelmäsi asetuksista riippuen Syslog ja muut loggaustyökalut käyttävät tätä koodia viestien tunnistamiseen ja suodattamiseen järjestelmälogista.

en: Syslog identity
fi: Syslog identiteetti

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
fi: Merkkijono joka liitetään jokaiseen syslog merkinnän eteen. Jos sinulla on useampia sivustoja, yksilöllinen tunnistin helpottaa tunnistamaan viestit sivustokohtaisesti.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
fi: Tapahtuman vakavuusaste; skaala 0 (vaaratilanne) - 7 (debuggaa).

en: Timezone to be used for date output.
fi: Päivämäärän näytössä käytettävä aikavyöhyke.

en: - Default site/user timezone -
fi: - Käyttäjän/sivuston oletusaikavyöhyke -
