Extended Logger (1.3.0-beta2) - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Logging
sv: Loggning

en: File
sv: Fil

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Logs
sv: Loggar

en: Message
sv: Meddelande

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Field
sv: Fält

en: Default
sv: Förvald

en: Time
sv: Tid

en: Date format
sv: Datumformat

en: Page
sv: Sida

en: Database
sv: Databas

en: Severity
sv: Grad

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Fields
sv: Fält

en: 1 year
sv: 1 år

en: Desc
sv: Fallande

en: Channel
sv: Kanal

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: To date
sv: Slutdatum

en: From date
sv: Startdatum

en: any
sv: någon

en: Display fields
sv: Visa fält

en: 1 month
sv: 1 månad

en: Output format
sv: Utmatningsformat

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Apply
sv: Applicera

en: 1 week
sv: 1 vecka

en: Offset
sv: Kompensera

en: Output
sv: Mata ut

en: 2 weeks
sv: 2 veckor

en: Is between
sv: Är mellan

en: between
sv: mellan

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Syslog facility
sv: Resurshantering i Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
sv: Beroende på systemkonfigurationen så kan Syslog och andra loggningsverktyg använda denna kod för att identifiera eller filtrera meddelanden från hela systemloggen.

en: Syslog identity
sv: Identitet för systemlogg

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
sv: En sträng som kommer att läggs till i början av varje meddelande som loggas i Syslog. Om du har flera webbplatser som loggar till samma loggfil för Syslog, gör en unik identitet per plats det lätt att hålla isär logginläggen.

en: Asc
sv: Stigande

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
sv: Säkerhetsnivån för händelsen. Sträcker sig från 0 (Nödläge) till 7 (Felsök).

en: 4 weeks
sv: 4 veckor

en: Timezone to be used for date output.
sv: Tidszon som skall användas för utskrift av datum.

en: - Default site/user timezone -
sv: - Förvald tidszon för webbplats/användare -
