External DB Login (8.x-1.0-alpha01) - en to el translation catalogue (9 entries)

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Port
el: Θύρα

en: Login attempt failed for %user.
el: Απέτυχε η απόπειρα εισόδου για το λογαριασμό %user.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
el: Δυστυχώς, το όνομα λογαριασμού ή το συνθηματικό εισόδου δεν αναγνωρίζεται. <a href="@password">Ξεχάσατε το συνθηματικό εισόδου σας;</a>

en: -Select-
el: -Επιλέξτε-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
el: MySQL, MariaDB, Percona Server, ή παρόμοια.
