External DB Login (8.x-1.0-alpha01) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Password
id: Sandi

en: Hostname
id: Nama host

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Login attempt failed for %user.
id: Usaha login gagal untuk %user.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
id: Mohon maaf, nama anggota atau sandi tidak dikenal. <a href="@password">Apakah anda lupa sandi anda?</a>

en: -Select-
id: -Pilih-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
id: MySQL, MariaDB, Percona Server, atau sejenisnya
