External DB Login (8.x-1.0-alpha02) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: Username
da: Brugernavn

en: Password
da: Adgangskode

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Login attempt failed for %user.
da: Login-forsøg mislykkedes for %user.

en: Save Configuration
da: Gem konfiguration

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
da: Ukendt brugernavn eller adgangskode. <a href="@password">Har du glemt din adgangskode?</a>

en: -Select-
da: -Vælg-

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
da: MySQL, MariaDB, Percona Server eller tilsvarende
