External DB Login (8.x-1.0-alpha02) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Username
ja: ユーザー名

en: Password
ja: パスワード

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Port
ja: ポート

en: Login attempt failed for %user.
ja: %user さんがログインに失敗しました。

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ja: ユーザー名またはパスワードが承認されませんでした。<br /><a href="@password">パスワードをお忘れですか？ 再発行を希望する場合はここをクリックしてください。</a>

en: -Select-
ja: - 選択してください -

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
ja: MySQL, MariaDB, Percona Server または同等のもの
